Ostukorv
0,00 
Menüü

Kuidas hooldada korduvkasutatavat maski?

Korduvkasutatavate maskide puhul on selge, et nende efektiivseks kasutamiseks peab neid sagedasti (vahetult pärast kandmist) pesema.

WHO soovitab riidest näomaski pesta pesumasinas vähemalt 60-kraadise veega. Kindlasti peaks maski eemaldama näolt ettevaatlikult – mitte välispinda puudutades – asetama selle suletavasse kilekotti ning esimesel võimalusel pesumasinasse viima.

Tavaliselt peab riidest mask vastu ca 25–50 pesukorda, kuid soovitame lugeda ka tootja koostatud juhiseid. Iga pesemine kahandab vähehaaval maski kaitsevõimet ja seetõttu on paljude tootjate maskid kasutatavad u 15 korda.

Korralik pesemine on ülioluline! Sealjuures tuleb järgida juhendit ning meeles pidada, et sama maski ei tohi pikka aega lihtsalt taskus hoida ning vajadusel näo ette panna. Selline käitumisviis ei taga mingit kaitset – pigem vastupidi, lisaks koroonaviirusele võite haigestuda mõnda teise viirushaigusesse või bakteriaalsetesse nakkustesse.

Korduvkasutatava maski eelised

Korduvkasutatava maski eelis ühekordse ees on peamiselt rahaline, mõnel juhul mängib rolli ka mugavus. Korduvkasutatavast maskist on tavaliselt (on ka erandeid) lihtsam läbi hingata ja see on valmistatud nahasõbralikust materjalist. Küll aga peab arvestama igapäevase pesuga ja olema sealjuures hoolikas.

Mugavale inimesele sobib ühekordne kirurgiline mask paremini. Lisaks on sellel ka tõhusamad kaitseomadused. Kirurgilist maski mõistagi pesema ei pea. Seda kasutatakse vaid korra ja visatakse seejärel prügikasti. Kindlasti ei tohi ka ühekordset maski kasutada mitu korda järjest. Selle õige koht pärast kasutamist on olmeprügile mõeldud konteiner. Käitudes vastutustundlikult ja visates prügi õigesse kohta, ei kahjusta me loodust ega keskkonda.

Üldjoontes saab nentida, et kõige parem näomask on selline, mis on mugav ja mida on meeldiv kanda. Meie veebipoest leiad alati hea hinnaga maskid.

Pilt: Liza.

« | »