Korduvkasutatavad maskid

Korduvkasutatavad kaitsemaskid on praktilised, nägusad ja säästlikud

Kas riidest näomask ehk korduvkasutatav mask on tõhus? Valitsus on tugeva soovitusena teada andnud, et näomaske tuleks kanda kohtades, kus sotsiaalsete kontaktide vältimine pole täielikult võimalik. Selliste kohtade hulka kuuluvad kahtlemata ühistransport ja kauplused.

Musta värvi maskid ja värvilised

Must kaitsemask on üks populaarsemaid aga sobiva maskiliigi valib igaüks mõistagi ise. Paljud meist on soetanud endale riidest korduvkasutatava maski, sest see on säästlik, praktiline ja nägus. Uurime lähemalt, millised on põhilised korduvkasutatavate maskide eelised.

Miks on korduvkasutatavad parimad maskid?

Mõistagi on korduvkasutatava maski suurim eelis mitmekordne kasutusvõimalus. Pärast kandmist pestakse see pesumasinas 60 kraadises vees puhtaks ja seejärel saab seda uuesti kasutada.

Palju on rõhutatud, et ühekordseid kirurgilisi maske ei tohi mitmeid kordi järjest kasutada, sest nõnda nende kaitsevõime kaob, mask saastub ja ei teeni enam soovitud eesmärki.

Riidest maski puhul on aga väga oluline meelde jätta, et pärast kandmist tuleb seda pesta.

Korduvkasutatav kaitsemask e-poest

Korduvkasutatavad kaitsemaskid ei ole enamasti võrdväärsed meditsiiniliste maskidega, kuid kaitsevad õige kasutuse puhul tavaolukorras siiski piisavalt. Lisaks tuleb meeles pidada hoolsat kätepesu ja püüda vähendada kontakte.

Maski kasutamise põhimõtted on sarnased nii korduvkasutatava kui ka meditsiinilise maski puhul.

  • Kaitsemask peab korralikult katma suu, nina ja lõua. Kui maskil on olemas ka ninatraat, tuleks see vajutada tihedalt ümber nina – nõnda on kaitse veelgi tõhusam.
  • Kui maski välispinda on puudutatud, on tarvis pesta või desinfitseerida käed.
  • Kasutatud riidest mask tuleks asetada kindlalt kilekotti, kuni selle saab puhtaks pesta vähemalt 60kraadise veega.
  • Kindlasti ei tohiks kanda sama riidemaski terve päeva. Ka korduvkasutatavaid maske võiks olla piisav varu, et neid mõne tunni tagant või maski niiskumise tõttu vahetada.
  • Riidest kaitsemask võiks olla mitmekihiline, kuid valmistatud materjalist, mis ei takista hingamist.
  • Materjal võiks naha vastas tunduda endale mugav, nii väheneb pidev kohendamise vajadus (mis omakorda tekitab saastumisohu).

Soodsad kaitsemaskid

Miks valida soodsad korduvkasutatavad kaitsemaskid? Korduvkasutatavaid maske eelistatakse ka nende nägusa välimuse tõttu.
Lisaks soovitakse säästa raha ja hoida keskkonda.

Kvaliteetsete riidest maskide müügi leiad siitsamast Esmakaitse.ee veebipoest – uuri meie valikut lähemalt.