C-vitamiin

Askorbiinhape ehk C-vitamiin – parim vahend organismi toetamiseks

C-vitamiin ehk askorbiinhape on inimorganismile vältimatult vajalik, sest vähendab väsimust, aitab imenduda raual ja osaleb nii naha, luude kui ka veresoonte talitluses. C-vitamiinid on erineval kujul (mitmesuguste lisanditega) võimalik leida nii toidulisandite purgist, kuid ka toidul on väga oluline roll.

Kui soovite stressi vähendada ja tõsta oma organismi vastupanuvõimet, siis tasub süüa vitamiinirikkaid toite, kuid näiteks talvisel või stressirikkal ajal võiks C-vitamiini siiski ka juurde võtta

Kas teadsite, et vihastamine ja närveerimine võib hävitada kehast kogu päevase doosi jagu C-vitamiini ja isegi rohkem? Uuringud on leidnud, et C-vitamiini tarvitamisel on meeleolu parandav efekt.

Leitud on ka, et C-vitamiin võib takistada vananemist, kuna aitab kaasa kollageeni moodustamisele. Viimane on naha ja sidekudede tervise hoidmisel hädavajalik. Keha ei suuda aga piisavalt kollageeni luua ilma C-vitamiini kaasabita.

Looduslik C-vitamiin peitub toidus

Mõistagi on just suvi see aeg, kui vitamiin C varumine kehasse on kõige lihtsam, sest nii aias kui meie metsades on selleks võimalusi küllaga. Palju C-vitamiini sisaldavad mustsõstrad, astelpaju, värske kartul, tomat, paprika, tsitruselised, maasikad jne. Üleannustamist loodusliku vitamiini puhul kartma ei pea, sest C-vitamiin on vesilahustuv ja ülejääk läheb organismist hõlpsasti välja.

Tasub aga teada ka seda, et toidu kaudu C-vitamiini omastamist vähendavad: suitsetamine, suhkur, alkoholi tarvitamine, antibiootikumid, mitmed ravimid (nt antibeebipillid), reuma ja muud kroonilised haigused. Lisaks ka stress ja külmetamine.

Kasulik vitamiin C – haiguse ajal võiks seda tarvitada löökannusena

C-vitamiinid on abilised, mida kasutatakse viirushaigustest jagu saamiseks. Näiteks soovitatakse köha ja nohu puhul võtta suuremaid annuseid, korraga üks gramm askorbiinhapet. Tegutseda tuleks aga õigel ajal, kohe kui on natukenegi tunda, et viirushaigus tahab hakata võimust võtma.

Tasub ka silmas pidada, et õhtust tarvitamist võiks pigem vältida, sest C-vitamiin on ergutava mõjuga ja uinumine võib olla keerulisem.

Ecosh C-vitamiin on 100% L-askorbiinhape (1000 mg), mille päevane annus on kaks kapslit. Aidake oma kehal olla vastupidav ja terve!