Visiirid

Näokaitse visiirid kaitsevad piisknakkuse eest

Üha enam on haiguste vältimiseks võetud kasutusele näokaitse visiirid, mis takistavad piisknakkuse sattumist nina, silmade ja suu piirkonda. Visiir näeb välja nagu nägu kattev kaitseklaas, mis on korduvkasutatav ja kergesti puhastatav (soovitatavalt desinfitseerimisvahendiga).

Haigustesse nakatumine toimub sageli siis, kui puudutatakse märkamatult oma nägu – silmi, nina või suud ning nõnda siseneb haigustekitaja organismi. Kaitsevisiir takistab näo katsumist ja aitab seda harjumust vähendada.

Visiiri tellimine e-poest

Hea võimalus on tellida näokaitse visiirid kontaktivabalt ja soodsalt e-poest.

Visiire kasutavad isikukaitsevahendina nakkushaiguste vältimiseks paljude elualade töötajad, näiteks:

· poemüüjad
· iluteenindajad
· klienditeenindajad
· meditsiinitöötajad
· korrakaitsjad
· õpetajad

Esmakaitse e-poest saab tellida visiire nii üksikult kui ka hulgi, näiteks tervele kollektiivile (10 tk, 50 tk). Visiirid kinnitatakse ümber pea kummipaela abil ja kandja mugavuse heaks on need varustatud lauba vastas paikneva pehmendusribaga.

Võimalik on soetada visiir prilliraamidega, mis tähendab, et visiir ei kinnitu ümber pea, vaid on paigutatud prilliraamidele.

Kas visiir on tõhus kaitsevahend?

Visiire kasutati minevikus ja kasutatakse mõistagi ka praegu meditsiinivaldkonnas. Nakkusohtlike patsientidega kokku puutudes kombineeritakse kaitseklaas sageli maski ja kaitseprillidega. Kui samal ajal kasutatakse nii visiiri kui ka maski, siis on tagatud topeltkaitse ja maski ei pea nii sageli vahetama.

Visiiri eelisteks on mugavus kandmisel, kerge kaal ja avarus, mis lubab vabalt hingata. See tähendab, et kaitsevisiiri saab kanda terve pika päeva vältel. Lisaks ei lähe kaitseklaas uduseks nagu kipub juhtuma prillidega.

Tegemist on hea lahendusega olukordades, kus kirurgilise maski kandmine pole töö iseloomu või terviseseisundi tõttu võimalik. Peale selle on visiiri kandmisel kaitstud ka silmad, mis maskide puhul on tavaliselt katmata.

Siiski peab silmas pidama, et kui kasutada vaid visiiri, siis kaitseb see üksnes otseste pritsmete eest ja ei ole sama tõhus kui kvaliteetne mask või respiraator koos kaitseprillidega. Siiski on visiiri kandmine tunduvalt parem valik, kui näo katmata jätmine.