Hambaharjad

Parimad hambaharjad igale soovijale Esmakaitse e-poest

Hambahari on väga igapäevane ja tavaline toode, mida kasutavad (vähemalt peaksid) kõik inimesed. Samal ajal on tootevalik väga lai ja esmapilgul on otsuse tegemine keerukas. Kui jääte päris hätta, siis tasub kindlasti nõu küsida ka oma hambaarstilt.

Sobiv hambahari igale pereliikmele

Uue harja valikul on üsna palju erinevaid kriteeriumeid, mida tuleb arvestada. Näiteks harja kõvadus. Pehmed harjad on tavaliselt sobivad tundlikele hammastele ja igemetele, samas kui keskmised ja kõvad harjad sobivad paremini inimestele, kellel on tugevad hambad ja terved igemed.

Harjased võivad aga olla erineva kujuga. Mõned on ümarad ja teised piklikumad. Ümarad harjad sobivad paremini tundlikele hammastele ja igemetele, samas kui pikemad võivad aidata puhastada raskemini ligipääsetavaid kohti.

Hambaharja valimisel peaksite uurima, milline on selle tugevus, suurus, harjaste ja käepideme kuju ja materjal ning mõtlema sellele, kas valida tavaline või elektriline hambahari.

Kas pigem elektrilised hambaharjad või tavalised?

Mõlemad, nii tavaline kui elektriline hambahari aitavad hoida head suuhügieeni, kuid valiku tegemisel on oluline arvestada isikliku eelistuse, eelarve ja vajadustega.

Tavaline hambahari on tavaliselt odavam kui elektriline ning seda on lihtsam transportida, kuna hari ei vaja patareisid ega laadimist. Lisaks on tavalise kasutamine lihtne ja tuttav.

Elektrilised hambaharjad on aga tihtipeale efektiivsemad hambakatu eemaldamisel, kuna teevad kiireid liigutusi, mis aitavad hambaid tõhusamalt puhastada.

Elektrilised hambaharjad lastele – jah või ei?

Mõnel lapsel võib olla raske kasutada õiget harjamistehnikat ja avaldada hammastele tavalise hambaharjaga piisavat survet. Elektriline hambahari võib aidata seda probleemi lahendada, kuna hari teeb kiireid mikroliigutusi ja puhastab käsiharjast tõhusamalt.

Seega võib elektrihambahari olla hea võimalus laste suuhügieeni parandamiseks, kuid alati tuleb konsulteerida hambaarstiga ja järgida tootja juhiseid.