Termomeetrid

Termomeetrid ja kraadiklaasid – levinumad meditsiiniseadmed kõikides kodudes

Lapsel tõusis ootamatult palavik? Või tundub ta lihtsalt aktiivse tegutsemise tõttu liiga kuum?

Tunnetuse ja lauba katsumine kaudu on üsna keeruline selgeks teha, milline on parasjagu inimese kehatemperatuur.

Selle mõõtmiseks on hädasti vaja appi võtta kraadiklaas, milleks tänapäeval võib olla näiteks elektrooniline või kontaktivaba termomeeter.

Milline termomeeter valida?

Kõige tavalisemad ja lihtsamad termomeetrid on n-ö vanakooli kraadiklaasid, mida hoitakse õige temperatuurinäidu määramiseks kaenla all umbes 7–10 minutit.

Kaasaegsed tavalised kraadiklaasid ei sisalda enam elavhõbedat, kuid mõõtmise tulemus on siiski samavõrd usaldusväärne.

Esmakaitse e-poe valikus on ka elektroonilisi termomeetreid, mille abil saate tulemuse juba paari minutiga.

Eriti mugav ja kiire võimalus kehatemperatuuri mõõtmiseks on aga kontaktivaba termomeeter, mis mõõdab temperatuuri puutevabalt, kehast mõne sentimeetri kauguselt.

Elavhõbedavaba kraadiklaas on klassikaline, usaldusväärne ja soodne

Kraadiklaasid kuuluvad kahtlemata igasse koduapteeki. Millist liiki temperatuurimõõtja aga kõige eelistatum on, sõltub iga pere vajadustest.

On üsna tavapärane, et kaasaegses koduapteegis on varuks mitut sorti termomeetrid – klassikalised, digitaalsed ja kontaktivabad.

Tavapärane kraadiklaas (nii digitaalne kui klassikaline) on kõige soodsam variant ning sobib suurepäraselt täiskasvanu kehatemperatuuri mõõtmiseks.

Sellist kraadiklaasi peab aga usaldusväärse näidu saamiseks hoidma all kaua ja kindlalt.

Kontaktivaba termomeeter – ideaalne väikeste lastega perele

Puutevaba termomeeter ehk infrapuna termomeeter sobib hästi väikeste lastega perele, sest tihtipeale on tarvis lapse palavikku mõõta ka une pealt ja teda võimalikult vähe häirides.

Infrapuna termomeetrid sobivad inimese kehatemperatuuri mõõtmiseks kiiresti ja diskreetselt, sealjuures toimub mõõtmine näiteks kõrva kuulmekäigust või otsmikult.

Laste temperatuuri jälgimiseks saab soetada ka palavikujälgija, millega on võimalik põngerja temperatuuri jälgida kuni 48 tundi. Mõõtmiseks tuleb kleepsu sarnane monitor asetada lapse otsmikule maksimaalselt 48 tunniks.

Soeta termomeetrid oma koduapteeki Esmakaitse e-poest!