Elektrilised hambaharjad

Elektrilised hambaharjad aitavad hoolitseda laitmatu suuhügieeni eest

Suuhoolduse puhul on üks tähtsamaid asju õige hammaste harjamise tehnika ja piisav püsivus. Hambaarstidki juhivad patsientide tähelepanu tihtipeale sellele, kuidas on kõige õigem ja tõhusam oma hambaid puhtana hoida. Oskuste olemasolu on suurepärane, kuid tarvis on ka kasulikku abivahendit, milleks sobib hästi näiteks üks hea elektriline hambahari.

Kõige tavalisem käsihambahari on tõhus üksnes siis, kui teeme piisavalt palju liigutusi, kuid elektriline hambahari teeb vajalikud liigutused ära kiiremini ning mugavamalt.

Elektriline hambahari on võimeline tegema mitukümmend tuhat pööret minutis, niisiis on tulemuseks puhtad ja säravad hambad.

Milline elektriline hambahari valida?

Olles otsustanud, et plaanite osta elektrilise hambaharja, on järgmine samm leida enda jaoks parim toode. Võite näiteks paluda tuttavatelt: „Soovitage head elektrilist hambaharja!“ või teha valik iseseisvalt, uurides erinevate mudelite ja brändide eeliseid.

Kindlasti tasub arvestada suuhügienistide soovitust, et elektrilisel hambaharjal võiksid olla pigem pehmed harjased (kuigi valida saab ka keskmise või tugeva jäikusega harjaseid), sest nõnda on väiksem võimalus, et hambaemail saab kahjustatud või igemed traumeeritud.

Seadme kvaliteet ja lisafunktsioonid on eri tootjate puhul erinev, mistõttu võiks kõigepealt uurida tuntud brändide mudeleid.

Näiteks on Philips populaarne oma Sonicare sarja elektriliste hambaharjade poolest, samuti on tuntud nimed Braun ning Oral-B.

Uurige, milline on Esmakaitse e-poes elektriliste hambaharjade müük tuntud tootjatelt Braun ja Philips!

Elektriline hambahari vs tavaline

Kui plaanitakse soetada elektriline hambahari esimest korda, siis küsitakse sageli, kas elektriline hambahari on parem kui tavaline? Ja miks?

Põhjus on lihtne – elektriline hambahari teeb võrreldes tavalise käsiharjaga töö mitu korda kiiremini ja tõhusamalt ära. Kiired automaatsed liigutused ja peened harjased aitavad elektrilisel hambaharjal puhastada ka keerulised alad.

Millised on mugavad lisafunktsioonid?

Nagu pea igal elektrilisel tootel, on ka elektrihambaharjal funktsioonid, programmid ja lisatarvikud.

Näiteks neile, kes kalduvad hambaid liiga kõvasti töötlema, sobib survesensoriga hari. Õrnade igemete korral aga võiks vaadata sensitive programmiga hambaharja poole.

Soovime head suristamist ja kaunist naeratust!