Ühekordsed maskid

Ühekordne meditsiiniline kaitsemask soodsalt e-poest

Kirurgiline kaitsemask on hea ja lihtne võimalus, kuidas kaitsta ennast ja teisi, kui teil on tarvis külastada paikasid, kus viibib rohkesti teisi inimesi.

Maski kandmine aitab vähendada viiruse levikut peamiselt laialt kasutatavates siseruumides nagu näiteks kauplus, apteek, haiglad, bussid jne. Meditsiinilist maski ei ole enamasti vajalik kanda omaenda kodus ja õues.

Meditsiiniline kolme kihiga mask filtreerib ligi 98% haigustekitajatest (ka imeväiksed COVID-19 viirusosakesed). Oluline on aga teada, et olgu mask ükskõik kui tõhus ja hea filtreerimisvõimega, üksinda ei pruugi see haigestumist siiski 100% ära hoida. Mask töötab koostöös teiste meetmetega, milleks on lähikontaktide vältimine ja korralik kätepuhastus.

Kuidas ühekordset maski kasutatakse?

  • Enne kaitsemaski katsumist puhastage käed (peske käsi vee ja seebiga või kandke neile desinfitseerimisvahendit).
  • Pange mask näole, jälgides, et kaetud oleks nina, suu ja lõug. Maski värviline külg (enamasti sinine või roheline) käib väljapoole ja traadiga serv ülespoole nina juurde. Vajutage maski traadiga serva nii, et äär liibuks tihedalt ümber nina.
  • Kui olete prillikandja, paigutage need maski ääre peale.
  • Pärast kasutamist tuleb ühekordne mask ettevaatlikult ja maski põhiosa katsumata ära võtta ja kaanega prügikasti visata.
  • Kui maski on tarvis puudutada või eest ära võtta, tuleb pärast seda uuesti käsi puhastada.
  • Tasub meeles pidada, et ühekordset maski võib kasutada maksimaalselt 4 tundi. Kindlasti ei ole soovitatav kasutada sama maski üha uuesti.

Kas valida ühekordsed kaitsemaskid või korduvkasutatav?

Meditsiiniline ühekordne näomask on tavapäraselt olnud mõeldud patsiendi kaitsmiseks, kui viiakse läbi mõnda meditsiinilist protseduuri. Näiteks aitab mask kindlustada, et operatsiooni ajal ei satuks kirurgi hingamisteedest patsiendi kehasse mittesoovitavaid osakesi (haigustekitajaid), mis võivad patsiendile tüsistusi tekitada.

Ühekordset meditsiinilist maski soovitatakse kasutada ka haigestunud inimesel, et vähendada haigustekitajate levimise võimalust teistele inimestele näiteks köhimisel ja aevastamisel.

Praegu kasutatakse ühekordseid maske üha sagedamini ka väljaspool meditsiinilisi toiminguid (näiteks avalikes siseruumides). Selle kohta, millist maski võiks eelistada – kas korduvkasutatavat või ühekordset – on keeruline ühest soovitust anda. Sageli soetatakse omale varuks mõlemad, sest ühes olukorras on mugavam kasutada üht ja teises teist liiki maski.

Maskide müük ja tellimine Esmakaitse e-poest on kiire ja hea hinnaga!