Respiraatorid

Respiraatorid kaitsevad bakterite ja viiruste eest

Respiraatorid on läbi aegade olnud tõhusad hingamisteede kaitsevahendid. Neid kasutatakse olukordades, kus puututakse kokku paljude väikeste aineosakestega, mis võivad olla tervisele ohtlikud – näiteks ehitustolm, bakterid, viirused, gaasid, jms.

Teadlikkus respiraatorite kaitsevõimest on järsult tõusnud aga just koroonaviiruse pandeemia ajal.

Respiraatorid ehk “klapiga maskid”

Respiraator, kui “klapiga mask” mõjub kandjale usaldusväärsema ja efektiivsema kaitsevahendina kui näomask või visiir, kuid palju sõltub siiski konkreetse toote kvaliteedist, kaitseklassist ja korrektsest kandmisest.

Respiraatorid jaotatakse kaitsevõime põhjal kolme klassi:

  • FFP1
  • FFP2
  • FFP3.

Milline neist valida, sõltub olukorrast, kus respiraatorit kandma hakatakse.

Kõige tõhusam kaitse on FFP3 klassi kuuluval respiraatoril, mis suudab filtreerida 99% bakteritest.

Mida tuleks respiraatorite kohta teada?

Respiraatorid on enamasti varustatud õhuklapiga, mis tähendab, et väljahingatav õhk väljub maskist hõlpsasti. Seetõttu on respiraatorit mugav kasutada ka pikema aja vältel (kuni 8 tundi) ja niiskus ei kogune selle sisse nii kergesti kui kirurgiliste või riidest maskide puhul.

Küll aga tuleb arvestada, et väljalaskeklapiga respiraatorid on eelkõige kasulikud selle kandjale. Ümbritsevaid inimesi see ei kaitse ning seetõttu nakkuse levikut ei takista, kui respiraatori kandja on haigestunud. Haigustekitajatega varustatud hingeõhk väljub läbi klapi ja seab teised inimesed ohtu.

Seega võiks respiraatorit kanda täiesti terve inimene, kui ta soovib end kaitsta. Sellel on tõhusam kaitsevõime kui ühekordsetel või korduvkasutatavatel maskidel. Covid-19 haigetega kokkupuutuvad meditsiinitöötajad kannavad sel põhjusel enamasti just tõhusa kaitsevõimega respiraatorit.

Olukordades, kus on oluline nii enda kui teiste kaitse, võib kanda mõlemat – nii kirurgilist maski kui ka respiraatorit.

Respiraatori tellimine e-poest

Vajate tõhusat respiraatorit, et kaitsta end viiruste, bakterite või muude hingamisteedele ohtlike osakeste eest? Lihtne viis on tellida respiraatorid kontaktivabalt e-poest.

Esmakaitse e-poes on saadaval tõhusad FFP2 ja FFP3 kaitseklassiga respiraatorid. Võimalik on osta ühekaupa või hulgi (10 tk või 30 tk).

Uurige toote juures kindlasti ka infot, kuidas respiraatorit õigesti paigaldada, sest äärtest õhku läbilaskev respiraator ei täida oma otstarvet.