Ostukorv
0,00 
Menüü

Kuidas valida korduvkasutatavat maski?

Kahtlemata on mõistlik viiruste hooajal kanda maski, hoida käed puhtana – näiteks desovahendite abil ning vältida rahvarikkaid kohti.

Mask on tõhus vahend, mis aitab kaitsta end koroonaviiruse (ja teiste haiguste) eest. Praegu on saadaval rohkesti mitmesuguseid riidest maske ja seega võib valiku tegemine tunduda esialgu keerulisena. Milline korduvkasutatav mask kaitseb kõige paremini? Kas see üldse kaitseb? Milline sobib minu näokuju ja elustiiliga? Kirjeldame kohe lähemalt.

Riidest valmistatud maskid on Terviseameti andmetel mittemeditsiinilised ja seega võiks neid kanda inimene, kes ei ole haige ega ole ka haigestunutega hiljuti lähikontaktis olnud. Riskigruppi kuuluvatele inimestele soovitatakse pigem kirurgilisi maske.

Saame seda tõepoolest kinnitada, et korduvkasutatavad maskid on hea vahend kaitsmaks inimesi, kellega maskikandja läbi käib. Maskikandja enda jaoks ei pruugi aga need nii tõhusad olla kui loodetakse. Tekstiilist valmistatud mask suudab aerosoole filtreerida küll, kuid kehtestatud standarditele (FFP1, FFP2, FFP3) need enamasti ei vasta.

Siiski on ükskõik millise maski kandmine alati etem kui üldse kandmata jätmine. Näiteks, kui kõigil grupis viibijatel on korduvkasutatavad maskid ees, on haigeks jäämise võimalus palju väiksem.

Kuidas leida kõige õigem mask?

Maskide rikkaliku valiku tõttu e-poodides võib olla keerukas otsustada, missugust maski valida. Kas eelistada ühekordset või korduvkasutatavat?

Parima näomaski otsimisel tuleb silmas pidada mitut asja – näiteks seda, milline on inimese pea- ja näokuju, käitumisharjumused ja maskikandmise keskkond.

Esmajoones tasub uurida infot maski filtreerimisvõime ja hingavuse kohta. Kas maskil on ka mingeid muid kasulikke omadusi? Näiteks baktereid tõrjuv kangas? Kindlasti olete märganud, et erinevaid maskistiile ja -kujusid on rohkesti.

Leidke endale selline, mis liibub tihedalt ümber nina, põskede ja lõua, sest kui maski servad ei ole näo lähedal ja rääkides nihkuvad, siis liigub õhk läbi maski servade, mitte läbi kanga.

Mõned soovitused mugavate korduvkasutatavate maskide kohta, mis on korralikult kandes tõhusad:

·   Antibakteriaalse korduvkasutatava maski kangas sisaldab baktereid hävitavaid hõbedaioone, mis muudab maski eriti turvaliseks. Tegemist on mugava ja hingava maskiga, mis on samal ajal ka nahasõbralik.

·   Kahekihiline filtritaskuga mask on mugavalt reguleeritavate kõrva-aasadega ja seda saab kasutada koos filtriga või kombinatsioonis kirurgilise maskiga.

·   Health mask on valmistatud taaskasutatud riidest, piirab aerosoolide levikut ja selle väliskiht sisaldab vetthülgavat OEKO-TEX® materjali. Mask sobib inimesele, kelle jaoks on oluline keskkonnasäästlikkus, kuid samal ajal on tegemist turvalise ja meeldivalt mugava maskiga.

Kanname maski ja jääme terveks!

Foto: Erin.

« | »