Juuksepalsamid

Hea juuksepalsam toidab ja kaitseb

Miks kasutada lisaks šampoonile ka juuksepalsamit?

Teame, et šampooni ülesanne on peanaha puhastamine liigsest mustusest ja rasust. Õige pesemisvahend avab juuksekarva peamise kihi ja puhastab selle ebavajalikest jääkidest.

Juuksepalsamid seevastu taastavad, niisutavad juukseid ja parandavad peanaha tervist.

Palsam lukustab juuksekarva sarvkesta ja kaitseb keskkonnamõjude eest. Juuksed muutuvad pehmemaks ja siidisemaks.

Palsami võimuses on vähendada staatilist elektrit ja muuta juuksed vastupidavamaks ning tervemaks ning need on kauem puhtad ja hõlpsasti viimistletavad.

Looduslikud juuksepalsamid on parim valik

Poeriiulitelt võite leida palju erinevaid palsameid ja juuksehooldustooteid, mis kõik lubavad teie kiharatele üksnes parimat.

Siiski tasub enne rutakat otsustamist pöörata tähelepanu iga toote koostisosadele – kas leiate nimekirjast aineid, mida te oma kehasse pigem ei tahaks? Kõik, mida oma nahale või pähe määrime, imendub suures osas ka organismi.

Kaks head palsamit

Tervisele ohutud ja samal ajal juustele õrnad on looduslikud juuksepalsamid. Näiteks Nurme looduslik ylang-ylangi juuksepalsam sisaldab ainult taimepõhiseid koostisosi. Lisaks on koostises ka oma kasulikkust tõestanud rasvhappeid, mis mõjuvad juustele niisutavalt ja silendavalt. Palsam kaitseb ka karvanääpse.

Teine väga hea looduslik toode on LUUV astelpaju palsam, mis on tõeliselt vitamiinirikas ja muudab juuksed läikivamaks ning kohevaks, samal ajal hooldab neid juurest otsani. Astelpajuõli ergutab juuksekasvu ja muudab kiharad vastupidavamaks. Boonuseks on imeline tsitruselõhn.

Miks juuksepalsamit üldse vaja on?

Ilueksperdid väidavad, et palsam on juuksehoolduses väga oluline komponent, mis lihtsalt peab juukseprotseduuride hulgas olema. Sealjuures ei ole tähtis, millised on teie juuksed – lühikesed, pikad, lokkis, õhukesed, sirged vms. Juuksepalsam meestele ei ole samuti enam midagi uut ega üllatavat.

Palsamist maksimaalse kasu saamiseks on tarvis seda kasutada õigesti. Õhukestele juustele piisab pisikesest (nt mündisuurusest) portsust, samas pikad ja paksud juuksed vajavad mitu korda suuremat hulka palsamit.

Pealekandmist peaks alustama juukseotstest, seejärel tuleb liikuda üha kõrgemale kuni peanahani. Proovige palsamit jaotada ühtlaselt, näiteks võib juuksed õrnalt läbi kammida kas laia kammi või sõrmeotstega.

Palsamil võiks lubada mõjuda umbes viis minutit, pärast seda tuleks kindlasti juuksed hoolikalt läbi loputada.