Päikesekreem näole

Kaitsev päikesekreem näole ja dekolteele

Valides uut päikesekreemi on kasulik teada, millises kehapiirkonnas seda täpsemalt kasutama hakatakse. Näiteks on näonahk rohkem päikese mõju käes kui teised kehaosad ja seetõttu on spetsiaalsed päikesekreemid näole enamasti väga tugeva kaitsevõimega.

Miks on päikesekreemid vajalikud?

Eestis on päikesepaistelist aega teadagi üsna vähe ja seetõttu tahavad paljud meist võtta sellest viimast. Paraku ei ole põhjamaalase õrn nahk igapäevase päikesega harjunud ja seega on päikesekreemid ning nende kaitseomadused igati vajalikud.

Õiget kreemi valides tasub meeles pidada, et meie vastupanuvõime päikesekiirgusele sõltub paljudest teguritest – vanusest, nahatüübist ja konkreetsest kehaosast (nägu, käed, keha jne).

Kuidas head päikesekaitsekreemid näole mõjuvad?

Nahk näol ja kaelal on õrn ning kaitsetu, seetõttu soovitatakse sellel kasutada eriti tugeva päikesekaitsefaktoriga (SPF) kreemi – alates SPF 30, veelgi parem oleks 50 SPF.

Kuidas päikesekreem näole mõjub?

Päikesekiirgusel on positiivsete omaduste kõrval kahjuks ka naha vananemist kiirendav toime – ainuüksi see on juba piisav põhjus, miks võiks päikesekaitsevahendi regulaarselt kasutusse võtta. Hea kreem aitab pikemas perspektiivis ennetada kortsukesi ja pigmendilaike.

Esmakaitse valikust leiate kvaliteetsed päiksekreemid näole!