Ostukorv
0,00 
Menüü

Kuidas saada juuksed kiiremini kasvama?

Kaunid, pikad ja tihedad juuksed on elujõu ning ilu tunnus. Mõnele õnnelikule on paksud ja kiire kasvuga juuksed juba geneetiliselt kaasa antud, kuid kahjuks kaugeltki mitte kõigile. Palju sagedamini tuleb ette võitlemist haprate ja kergesti väljalangevate juustega.

Kas on kuidagi võimalik juuste kasvu ja tervislikku ilmet ise mõjutada? Millised vitamiinid soodustavad juuste kasvu? Missugused juuksehooldustooted sealjuures kõige paremini aitavad?

Kirjeldame kohe lähemalt!

Kui kiiresti juuksed tegelikult kasvavad?

Iga inimese peas on umbes 100 000 karvanääpsu. Vananedes lõpetavad mõned neist aga karvade tootmise, mis võib põhjustada juuste hõrenemist ja hullemal juhul isegi kiilaspäisust.

Iga juuksekarva kasvutsükkel kestab umbes 2 kuni 6 aastat.

Kui kiiresti juuksed tegelikult kasvavad, sõltub järgmistest teguritest:

Juuste kasvuetapid

Juuksed kasvavad kolmes etapis ja sealjuures järgib iga karv oma kindlat ajakava.

Juuste aktiivne kasvufaas kestab 3–10 aastat. Seejärel algab üleminekufaas, kus karvad lakkavad kasvamast (kestab 2–3 nädalat). Viimasena lähevad juuksekarvad puhkefaasi, mis tähendab juuste väljalangemist (kestab 3–4 kuud).

Normaalsel juhul on igal ajahetkel peanahal umbes 90 protsenti juustest aktiivses kasvufaasis, umbes üks protsenti üleminekufaasis ja 9 protsenti puhkefaasis.

Viimane etapp tähendab, et iga päev langeb peast välja umbes 100–150 juuksekarva. See on vahemik, mida peetakse normaalseks.

Kuidas juukseid tugevamaks muuta?

Kas teadsite, et juuksed koosnevad peamiselt keratiinist ja surnud naharakkudest?

Kuigi pole otsest viisi, kuidas juuksed üleöö kiiresti pikaks kasvatada, on siiski olemas mitu võimalust, mis aitavad hoida juukseid tervena ja kaunis pikkuses.

Turgutage end vitamiinide ja toitainetega

Keha vajab juuste kasvatamiseks palju energiat ja õigeid vitamiine, nii et liiga vähe kaloreid või ühekülgne toitumine võib mõjutada ka kiharate väljanägemist ja kasvu.

Muidugi on kõige parem saada oma vitamiinid ja toitained igapäevase tervisliku menüü abil. Siiski võib kaaluda ka toidulisandite võtmist – eriti juhul, kui puudus on juba tekkinud või kimbutab parasjagu stress.

Näiteks IvyBears kummikarud sisaldavad biotiini, foolhapet ja c-vitamiini – tegemist on juuksevitamiinide kompleksiga, mis on spetsiaalselt loodud juuste tugevdamiseks, neile elujõu andmiseks ja juuste väljalangemise vähendamiseks.

Bears with Benefits suhkruvabad juuksekasvuvitamiinid sisaldavad aga lausa 11 erinevat iluvitamiini, mis on kasulikud nii juustele, küüntele kui ka nahale. Tegemist on marjamaitseliste kummikommidega, mida on mugav ja maitsev iga päev tarbida.

NB! Enne, kui hakkate kasutama selliseid toidulisandeid nagu biotiin, keratiin vms, pidage nõu oma arstiga.

Kofeiin ergutab juuksekasvu

Uuringud on näidatud, et kofeiin soodustab juuste kasvu, mis tähendab, et selle paikne kasutamine võib vähendada ka juuste väljalangemist. Seega võib tugevamate ja pikemate kiharate saamiseks abi olla kofeiini sisaldavate juuksetoodete kasutamisest.

Näiteks Krinofort Anti Hair Loss šampooni koostises on kofeiin, mis võitleb juuste hõrenemise vastu ja vähendab nende väljalangemist. Šampoon muudab juuksekiud tugevamaks ja elujõulisemaks. Nõrgad ja haprad juuksed saavad justkui uue jõu ning sära.

Veelgi tõhusama tulemuse nimel võiks Krinofort Anti Hair Loss šampooni kasutada koos sama sarja juukseseerumi ja -palsamiga.

Juustele tasub pakkuda vahel midagi erilist

Kui juuksed katkevad kergesti, vajavad need kahtlemata täiendavat turgutust. Näiteks võib katsetada tõhusaid juukseravitooteid – seerumeid või õlisid. Aeg-ajalt on kasulik viia läbi ka intensiivne hoolduskuur spetsiaalsete vahenditega.

Innovatis Sublime Luxury Fluid juukseõli sisaldab puhast keratiini. Juukseid siluva ja taastava mõjuga keratiin on kiharatele justkui supervitamiin, mis toob tagasi nende loomupärase elujõu.

Innovatis juukseõli sisaldab naturaalseid õlisid ja keratiini – selline kooslus toob juustele tervise ja kaitseb neid kogu ööpäeva vältel. Selle uuendusliku juukseõli koostisosad on pärit Surnumerest, lisaks on tootes rosmariini ekstrakt, argaaniaõli ja seemneõli.

Revlon Professional taastavad juuksetilgad toovad aga uue elu lõhenenud juustele, mis omakorda tähendab, et terved juuksed kasvavad kiiremini ja näevad tunduvalt paremad välja.

Tegemist on kahel viisil toimiva seerum-õliga, mis parandab ja aitab vältida lõhenenud juukseotsi ning murdumist. Kameelia- ja kookosõli aitab sulgeda juuksepinna ja toob kauni läike.

Veel mõned näpunäited juuste kasvatamiseks

Juuste kasvu kiirendamine eeldab juuksesõbralikke harjumusi koos üldise tervisliku eluviisiga.

Mõned viisid, kuidas saate juuste kasvu veelgi soodustada, on järgmised:

Väga head ja tõepoolest toimivad juuksehooldustooted – juukseõlid, šampoonid, on saadaval meie e-poes.

Uuri lähemalt ja leia oma juustele sobivad turgutajad!

Meie e-poest leiad juuksemaskid, tahked šampoonid, palsamid ja palju muud!

Foto: Kasia.

« | »