Ostukorv
0,00 
Menüü

Päikesekreem või päikesekaitsesprei – kumba eelistada?

Päike võib olla meie jaoks ühtaegu nii sõber kui vaenlane. Päikese negatiivsete mõjude eest tuleb end kindlasti kaitsta. Milline vahend selleks valida: kas pigem päikesekreem või päikesekaitsesprei? Või hoopis midagi muud?

Lühike vastus on, et paljud päikesekaitseks loodud tooted on samaväärselt head, pisut erinev on vaid pealekandmise meetod.

Valik oleneb sageli sellest, milline neist on konkreetse inimese jaoks kõige mugavam ja eelistatum. 

Vaatame lähemalt, kuidas päikesekiirguse kahjulikest mõjudest hoiduda ja milliseid häid tooteid leiab selleks Esmakaitse e-poest.

Miks tuleb end päikese eest kaitsta?

Päikesevalgus on loomulik viis, mille kaudu saab organismi varustada vajaliku d-vitamiiniga, mida kipub paljudel meist tihtipeale nappima.

Liigne UV-kiirgus on aga ohtlik, sest see võib kaasa tuua päikesepõletuse, enneaegse naha vananemise ja isegi nahavähi riski.

Niisiis teame vägagi hästi, et intensiivse päikese eest tuleb end hoida.

Päikesekindel olemine tähendab aga enamat kui vaid päikesekaitsekreemi nahale kandmist.

Lisaks sellele peaksime pähe panema peakatte, kandma pikki varrukaid ja igal võimalusel tuleks päikesekreemi uuesti peale panna.

Muidugi on kõige efektiivsem päikese käes viibimist piirata ja vältida õues viibimist eriti tugeva kiirguse ajal ehk kella 10 ja 16 vahel.

Muide, pilves ilm ei tähenda alati, et UV kiirgus on madalam, kui päikesepaistelise ilma korral.

Tasub teada, et üle 90% UV kiirtest pääseb nõrgast pilvekattest läbi.

Seega – päikesekreem peale!

Hea päikesekreem niisutab ja kaitseb nahka

Tänapäevased päikesekreemid ei kaitse nahka üksnes päikese kahjulike mõjude eest, vaid annavad samal ajal sellele ka toitaineid ja niisutavad tõhusalt.

Mõned neist ühendavad endas nii päevitust soodustavaid kui nahka kaitsvaid omadusi.

Päikesekreem on klassikaline toode, mis võiks igaühel vajadusel käepärast olla.

Mõttekas on valida oma lemmiktooteks meeldiv, mugav, heade omadustega, mittekleepuv ja kergesti eemaldatav vahend. 

Kes soovib, et päike paremini peale hakkaks ja päevitus oleks silmatorkavam, saab valida päevitust soodustava toote.

Näiteks kaitseb Byron Bay Tan Activator nahka nii UVA kui ka UVB-kiirte eest, kuid samal ajal stimuleerib kuldse päevituse teket.

Päikesekreem või päikesekaitsesprei näole

Näonahk on õrn ja liigne päikesekiirgus võib muuta näonaha kuivaks, tekitada kortse ja põhjustada naha kiiremat vananemist. Seega on oluline nägu kindlasti mõne tõhusa vahendi abil kaitsta.

Muidugi on võimalik panna pähe laia äärega kübar, kuid on olukordi (näiteks tuulise ilma korral), kui see ei ole see kõige mugavam variant. 

Milline päikesekaitse näole kõige paremini sobib?

Nagu mainitud, siis näonahk vajab eriti head kaitset, seetõttu soovitatakse valida ekstra tugeva kaitsefaktoriga (SPF) toode – alates SPF 30, veelgi tõhusam oleks 50 SPF. 

Suvisel ajal on kasulik nipp kanda päikesekaitse nahale peale tavapärase jumestuse käigus.

Näiteks Coola Makeup Setting Spray on orgaaniline jumestuse alussprei (SPF 30), mis kahandab poore ja kortsukesi ning töötab päikesekaitsena.

UV-kaitsega näokreem igapäevaseks kasutuseks

Kas näokreemi kasutamine on nagunii teie igapäevases näohooldusrutiinis sees?

Sellisel juhul on kasulik valida näokreem, mis kaitseb tõhusalt ka päikesekiirguse eest.

Eriti suvisel ajal või siis soojamaareisile minnes.

Näiteks sobib ülikerge tekstuuriga  Bio Balance Tinted Medium Aknsun SPF50+ toonitud päikesekaitsekreem igapäevaseks kasutamiseks, sealhulgas ka meigi all. Tegemist on parfüümivaba veepõhise kreemiga,  mis pakub lisakaitset ka sinise valguse (mitmesugused digiekraanid) ja infrapunakiirguse eest.

Päikesekreem lastele – alati rannakotis vajalik!

Laste nahk on eriti õrn ja seetõttu tuleb neid päikesepõletuse eest väga hoolikalt kaitsta. Juba üks päikesepõletus enne 15. eluaastat võib melanoomi ehk nahavähi tekkeriski kahekordistada. (Niine Nahakliinik – Kuidas valida päikesekreemi?) 

Australian Gold päikesekreem lastele on SPF 50 tugevusega ja blokeerib nii UVA kui UVB kiiri.

Kreemi koostises on nahale õrnalt mõjuvad teepuu-, päevalille- ja oliiviõlid.

Lisaks sisaldab kreem E-vitamiini, mis annab tõhusa lisakaitse. Kreem püsib peal ka ujumise ajal, kuid aeg-ajalt tuleks seda siiski uuesti peale kanda.

Mugav päikesekaitsesprei juustele

Liigne kuumus ei ole juustele kunagi hea. Sageli avastame alles sügisel, et juuksed ei nautinud suve sama palju, kui meie ise – kiharad on hoopis kahjustunud ja elutud. Seega vajavad juuksed igal juhul kaitset.

Muidugi on kasulik kanda päikese käes olles peakatet, kuid mõistlik on kasutada ka spetsiaalset UV-kaitsega toodet.

Innovatis Luxury Sublime Sun Spray on luksuslik päikesekaitsesprei juustele, millel on uuenduslikud koostisosad, mis töötavad juuste heaks mitmel viisil.

Näiteks kaitseb sprei juuksevärvi ja tekitab nähtamatu kihi, hoides juukseid päikesekiirguse, merevee või kloorise basseinivee eest. Toode muudab juuksed läikivaks, siledaks ja tõeliselt elujõuliseks.

Lai valiku häid päikesekaitsetooteid leiad Esmakaitse e-poest. 

Palju tervislikku ja mõõdukat päikest!

Fotod: Maria ja Lukas.

« | »