Tahked šampoonid

Tahke šampoon – vana ja tõhus juuksehooldusvahend uues kuues

Tahked šampoonid pole mingi uus kosmeetikute leiutis – vastupidi: need olid kasutuses juba iidsetel aegadel. Tänapäeval on juukseseep populaarsust kogumas tänu oma looduslikule koostisele, samuti on see suurepäraseks alternatiiviks tavalistele vedelatele šampoonidele.

Juukseseepi kasutama hakates vajavad juuksed harjumiseks aega. Nii et esimene reaktsioon võib olla – ei, see pole minu jaoks.

Kuid andke oma kiharatele aega ja ärge kiirustage – üleminekuperiood võib kesta 2–3 nädalat.

Miks eelistada tahket šampooni ehk juukseseepi?

Juhuslikult kosmeetikakoti põhja visatud tahke šampoon ei lähe ümber ega määri ning sobib kasutamiseks igasuguse karedusega veega.

Tahkel šampoonil on palju eeliseid:

  • Säästlikkus. Umbes 100 grammist juukseseebist jätkub mitmeks kuuks, sest seda kulub ühe korraga märkimisväärselt vähe.
  • Looduslikkus. Säilitusaineteta tahke šampoon on kontsentraat, milles on kasutatud ravimtaimede ekstrakte või eeterlikke õlisid.
  • Mugavus. Seda šampooni on mugav kaasa võtta reisile või trenni. Pakend võtab kohvris või seljakotis palju vähem ruumi kui pooltühi pudel vedelat šampooni.
  • Pehmus. Tänu sellele, et tahkes šampoonis puuduvad paksendajad ja emulgaatorid, jäävad pestud juuksed eriti pehmeks.

 

Kuidas valida parim tahke šampoon?

Tahkeid šampoone valides tuleb lähtuda vajadustest. Valides peaksite selgelt teadma oma juuksetüüpi ja omadusi.

Näiteks Nurme tahke šampoon kanepiõliga sobib rasustele juustele, kuivadele aga hoopis Nurme jojobaõliga šampoon. Tundlikule peanahale valmistatud Nurme tahke sidrunheinaga šampoon on auhinnatud ja mitmetoimeline.

Juhised kasutamiseks

Toote õigeks kasutamiseks jälgige hoolikalt tootja soovitusi: kas kõigepealt peopesasid seebitades ja seejärel vahtu pähe määrides või lihtsalt seebiga üle niisutatud juuste tõmmates. Masseerige peanahka ja juukseid kuni tihke vahu tekkimiseni.

Väga tähtis on loputamine, et eemaldada kõik seebijäägid juustest. Vajadusel võite protseduuri korrata. Pärast juuste pesemist võib kasutada palsamit.

Hoidke tahket šampooni veest eemal, näiteks seebialusel. Igal juhul peaks šampoon pärast pesemist korralikult kuivama.

Ja viimane näpunäide – pärast tahke šampooni esmakordset kasutamist võivad juuksed olla jäigad ja pusas. Ärge muretsege!

Kasutage pärast juuste pesemist loputusvahendeid ja palsameid ning laske juustel loomuliku hooldusega harjuda. Juuste tüübi ja omaduste järgi valitud tahke šampoon muudab teie juuksed tugevaks, ilusaks ja terveks!