Ostukorv
0,00 
Menüü

5 põhjust, miks valida ühekordsete maskide asemel pestavad näomaskid

Tõenäoliselt mäletavad meist paljud, et kui koroonaviirus maailma vallutas, oli kõikjal suur maskipuudus, sest kõik ühekordsed kirurgilised maskid osteti kiiresti ära ja korduvkasutatavaid maske samuti ei olnud samuti kuskilt saada.

Nende kohta paljut veel ei teatudki, sest maske peeti seni pigem peamiselt meditsiinivaldkonnas ja muudel spetsiifilistel elualadel kasutatavateks kaitsevahenditeks.

Nüüdseks on olukord muutunud ja üha enam peetakse maskikandmist sotsiaalseks normiks. Nina ja suu katmine on avalikes asutustes (poodides, ühistranspordis jne) rangelt soovitatav ning maskikandjatest on avalikus ruumis saanud tavapärane vaatepilt.

Õnneks saab praegu nii ühekordseid kui ka korduvkasutatavaid maske soetada iga soovija. Küsimusi ja kahtlusi tekitab pigem laia tootevaliku hulgast enda jaoks kõige õigema näokatte leidmine.

Omad eelised on nii ühekordsetel kui ka korduvkasutatavatel maskidel. Selles postituses keskendume just viimastele ja uurime, miks need on hea valik.

Efektiivsus

Kuigi korduvkasutatavad maskid ei ole meditsiinilised, siis heade harjumuste juurutamisel on neist siiski kasu.

Arvatakse ka, et tekstiilist maskide efektiivsus on küsimuse alla pandud asjatult, sest paljud kvaliteetsed tooted on valmistatud hea filtreerimisvõimega materjalidest ja mõnel on ka lisafiltri paigaldamise võimalus.

Kui kombineerime pestava maski kandmise põhjaliku kätehügieeni ja distantsi hoidmisega ning ei kasuta sama maski korduvalt, siis võime saavutada väga hea kaitsevõime.

Korduvkasutatavat maski valides tasub siiski pöörata tähelepanu infole, mille tootja on oma pakutavate toodete kohta välja toonud. Turul on mitmeid erineva paksuse ja kaitsevõimega maske. Lisaks tasub teada, et kui puutute kokku haigetega, siis võiks eelistada efektiivsuse mõttes pigem ühekordset meditsiinilist maski.

Mugavus

Riidemaskid on enamasti valmistatud nahasõbralikest materjalidest, mis tunduvad näo vastas mõnusad. Tänu sellele väheneb maski pideva kohendamise ja puudutamise vajadus ning kahaneb risk maski või käsi haigustekitajatega saastada. Korduvkasutatavate maskide valmistamisel on tähelepanu pööratud parema hingavuse ja õhuvoolu tagamisele. Valida saab endale meelepärase disainiga näokatte ja reguleerida kõrvakinnitusi mugavalt sobivaks

Säästlikkus

Korduvkasutatavate maskide suur eelis ühekordsete kirurgimaskide ees on mõistagi rahaline, sest pärast nõuetekohast pesu saab neid kasutada üha uuesti. Sõltuvalt tootest saab tekstiilist maski kasutada pärast igakordset pesu 25–50 pesukorda. Siiski tuleb uurida infot toote juhistest, sest iga pesemisega kaob väike osa maski kaitsevõimest.

Hea keskkonnale

Korduvkasutatav mask sobib hästi neile, kes hoolivad keskkonnast, sest taaskasutamine tähendab tunduvalt vähem prügi. Ühekordne mask tuleb seevastu iga kord pärast kandmist prügikasti visata. Paraku on aga üha sagedasem ka vaatepilt, kui maskid vedelevad lihtsalt tänaval maas.

Erinevad värvid, disain

Kirurgilised maskid näevad kõik välja rangelt ühesugused, enamasti valget ja sinist tooni.

(Mainime siiski, et Esmakaitse e-poes on saadaval ka eksklusiivsed ja kauni värvilise disainiga ühekordsed maskid)

Korduvkasutatava maskiga on võimalik luua isikupära, näiteks kanda erinevaid värve ja valida oma näokujuga sobivaim disain.

« | »