Eesnäärme kiirtest Prosta-Check

Original price was: 20,00 €.Current price is: 14,90 €.14,90 /tk

Eesnäärme pahaloomuline kasvaja on eesti meestel kõige sagedasem kasvaja ning sellesse kasvaja vormi haigestumine kasvab kiires tempos.  Eesnäärme kiirtest Prosta-Check® on kiire, lihtne ja täpne kodus tehtav test, mis aitab mehel hinnata, kas tema eesnäärmega on kõik korras.

Mis on eesnäärmevähi sümptomid

  • eesnäärmevähk on üldjuhul aeglaselt arenev ja ei anna alguses, kui haigus piirdub vaid eesnäärme koega, mingeid sümptomeid; sümptomid ei ole iseloomulikud vähile, vaid võivad esineda kõigi eesnäärmehaiguste korral; kiirtestiga kontrollides on võimalik haigus varakult tuvastada
  • urineerimishäired – tihe või sage öine urineerimine, korraga vähese uriini eritumine, katkendlik või nõrk uriinijuga. Valulikkus urineerimisel võib olla juba kaugele arenenud kasvaja tunnuseks
  • veri uriinis, kuseteede põletik
  • valulik seemnepurse
  • luuvalu (nt nimmeristluu piirkonna seljavalu) või jalgade nõrkus
  • valu või ebamugavustunne pärasoole ja munandite vahel, munandites, peenises, alakõhus, kubemes või alaseljas

Eesnäärme testi saad teha mugavalt ja kiirelt kodus.

Vastus käes 10 minutiga

  • Mida PROSTA-Check eesnäärmetest näitab? PROSTA-Check® kodune kiirtest näitab, kas prostataspetsiiflise antigeeni (PSA) sisaldus sinu veres on normaalne või normist kõrgem. PSA on aine, mida toodab vaid eesnäärmekude, kuid osa sellest satub ka verre. Seeõttu saabki veretestiga hinnata eesnäärme füsioloogilist seisundit. PROSTA-Check® kiirtesti tulemus, mis on normist kõrgem (üle 4 ng/ml), näitabki eesnäärme talitluse häiret. Test annab võrreldes laboritulemustega 88% kattuvuse.
  • Kui näit on normist kõrgem, siis kas see tähendab vähki? Ei, kindlasti mitte! PSA taseme tõus veres ei tähenda alati, et mehel on vähk. Kasvaja tõenäosus on suur, kui PSA tase on väga kõrge (>20 ng/ml). Kui tase on vaid mõõdukalt tõusnud, tuleb alati arvesse võtta teisi võimalikke PSA tõusu põhjustavaid haiguseid või tegureid. Enamasti on põhjuseks ikkagi eesnäärme healoomuline suurenemine või eesnäärmepõletik.
  • Miks ma pean eesnäärmetesti igal aastal tegema? Väga oluline on jälgida PSA väärtuse muutumist aasta jooksul. Mida kiirem on PSA taseme tõus, seda suurema tõenäosusega on põhjuseks pahaloomuline kasvaja. Ülimalt väärtuslikuks teeb PSA testi asjaolu, et eesnäärmekasvaja rakkudest vabaneb verre mitmeid kordi rohkem PSAd kui tervest eesnäärmekoest.
  • Mida ma pean tegema, kui test näitab PSA taseme tõusu või on eelmise aastaga võrreldes toimunud muudatus? Kindlasti mine oma perearsti juurde konsultatsioonile.

Eesnäärme kiirtesti kasutusjuhend

 

Toode on kategoorias Kodused tervisetestid.