Puukborrelioosi kiirtest Tik’Alert®

Original price was: 30,00 €.Current price is: 24,90 €.24,90 /tk

Liigud tihti looduses? Leidsid enda või lapse küljest puugi?

Puukborrelioosi test annab selguse

TIK ALERT kodune borrelioositest tuvastab puugihammustusest põhjustatud borrelia infektsiooni veres.

Puugid võivad olla nakatunud olla Borrelia bakteriga, mis võib läbi puugihammustuse edasi kanduda inimestele. Bakter mõjutab närvisüsteemi ja võib põhjustada tõsiseid neuroloogilisi häireid. Infektsioon võib põhjustada ka nahakahjustusi ja artriiti.

Hammustuskohale võib tekkida 3-10 päeva jooksul (või isegi mitme nädala pärast) punetus. Põletikule võib lisanduda ka kehatemperatuuri tõus. Nakatumisele reageerib organismi immuunsüsteem, moodustades Borrelia vastaseid antikehi. IgM immunoglobuliine on võimalik verest määrata 2-4 nädalat peale nakatumist. Tik Alert testiga saab määrata just IgM antikehi, mis võimaldab kindlaks teha just värske Borrelia bakteri infektsiooni (2-4 nädalat peale oletatavat puugihammustust). Sellisel juhul saab infektsiooni antibiootikumidega ravida.

Millal teha puukborrelioosi test?

Kindlasti tee borrelioosi test siis, kui nahal on olnud puuk või kui sul on tekkinud vähemalt üks borrelioosi sümptomitest:
– nahalööve;
– väsimus;
– gripilaadsed sümptomid: lihasvalud, kerge palavik, peavalu;
– iiveldus, kehakaalu langus;
– valud kätes, jalgades, kuklas või seljas, näonärvi halvatus.

Sümptomid võivad ilmneda juba 2. päeval pärast puugi avastamist või ka kuni 2-3 nädalat hiljem.

Puukborrelioosi testiga on võimalik IgM immunoglobuliine (borrelia bakteri vastaseid antikehi) verest määrata alates 2.-4. nädalast peale nakatumist (oletatavast puugihammustusest).

NB! Enne borrelioosi testi tegemist lugege hoolikalt kasutusjuhendit. Test on õigesti tõlgendatav vaid juhiste täpsel järgmisel. Järgige täpselt vere ja lahuse koguseid ning testi tegemise aega. 5. Boeerlioosi test on ainult ühekordseks kasutamiseks.

Kui puukborrelioosi kiirtest on andnud positiivse tulemuse või kui pärast puugihammustust esinevad sümptomid nagu punane sõõr hammustuskoha ümber, pea- ja/või liigesevalud, palavik vm, pöördu kindlasti kohe perearsti poole!

Puukborrelioosi kiirtesti kasutusjuhend

Toode on kategoorias Kodused tervisetestid.