Maksa test maksakahjustuse ja -probleemide tuvastamiseks

Original price was: 29,90 €.Current price is: 19,50 €.19,50 /tk

Maksafunktsiooni kiirtest Liver-screen on mugav ja täpne test esmase maksakahjustuse ja -probleemide tuvastamiseks.

Kui eesmärk on uurida maksakahjustuse esinemist, siis nii Liver-screen kiirtest kui ka kliinikus tehtav maksafunktsiooni esmatest uurivad kõigepealt kahe väga olulise ensüümi taset.

Nendeks ensüümideks on alaniini aminotransferaas (ALAT) ja aspartaadi amonitransferaas (ASAT). ALAT ja ASAT ensüümid sattuvad verre, kui maksarakud on vigastatud.

Kui nende ensüümide tase on normist kõrgem, siis võib see viidata maksakahjustuse esinemisele. Liver-screen kiirtest tuvastabki selle, kui nende ensüümide sisaldus veres on normist (80 IU/l) kõrgem

Maksa kiirtesti saad teha mugavalt oma kodus

Testi tehakse sõrmeotsa verest. Tulemuse saad 15 minutiga. Testi täpsus on 89,2% võrreldes laborimeetodiga.

Kas peaksin tegema maksatesti (regulaarselt)? Kas mõni allolevas loetelus käib sinu kohta?

 • Tarbid alkoholi aeg-ajalt rohkem, kui soovitatud annus -meestel 40 ml absoluutset alkoholi (100 ml viina, 400 ml veini, 800 ml õlut);
  naistel on alkoholi ohtlik annus 1/3 võrra väiksem kui meestel;
 • Oled ülekaaluline, sul on kõrgenenud veresuhkur ja/või kõrgenenud vererõhk;
 • Kahtlustad, et oled liialdanud loetletud ravimitega: paratsetamool; statiinid (vere kolesteroolitaseme alandavad ravimid); antibiootikumid; põletikuvastased ravimid, sh paljud valuvaigistid (nt ibuprofeen); seentevastased ravimid; tuberkuloosivastased ravimid; kontratseptiivsed ravimid (rasestumisvastased) ja muud ravimid; antidepressandid.
 • Sul on olnud tugev emotsionaalne pinge, psüühiline šokk;
 • Ebaselge põhjusega kaalulangus või kaalutõus;
 • Väljaheide on hele ja/või uriin tumenenud;
 • Valu ülakõhu paremal poolel, millele võib lisanduda seljavalu;
 • Nahk või silmavalged on kollakaks muutunud, esineb nahasügelus;
 • Kõht on paistes ja/või esineb kõhulahtisus
 • Nõrkus.

Pea meeles, et pahatihti maksaprobleemide algusetapis mingeid erilisi sümptomeid ei pruugi esineda!

Püsiv kahjustus võib põhjustada maksarakkude hävimist (seda seisundit nimetatakse maksatsirroosiks) ja see võib lõppeda surmaga.

Alkohol põhjustab 30–50% kõigist maksahaigustest. Organismi sattunud alkohol kohtab vastupanu peamiselt maksa poolt. Vastavad maksaensüümid lõhustavad alkoholi ja alles seejärel eemaldatakse see organismist. Esialgu on maks võimeline alkoholi ohutuks tegema, kuid hilisemal kuritarvitamisel maksatalitlus halveneb – rakud surevad, maksas suureneb side- ja rasvkoe hulk, rasvade, süsivesikute ja valkude süntees häirub, areneb maksatsirroos. Maksakahjustust võib põhjustada igasugune alkohol: õlu, vein, viin. Ohtlikuks annuseks peetakse:
Alkohoolsete maksakahjustuste oluline omadus on see, et protsess on pöörduv, kui alkoholitarbimine varases staadiumis lõpetatakse.

Maksakahjustuse ja -probleemide tuvastamise kiirtesti kasutusjuhend

Toode on kategoorias Kodused tervisetestid.