Biozek D vitamiini kiirtest

Original price was: 22,90 €.Current price is: 16,90 €.16,90 /tk

Laos

D-vitamiini test mugavalt ja kiirelt kodus. Hoia silma peal oma D vitamiini tasemel.

Kas teadsid, et D-vitamiini puudus on Eestis vitamiinipuudustest esikohal? Põhjuseks on vähene päike.

Kuidas teha D-vitamiini testi?

Vitamiin D kiirtest tehakse sõrmeotsaverest, vastus käes 10 minuti jooksul.

Mis on D-vitamiini puuduse sümptomid?
D-vitamiini puudusele viitavad pidev väsimus, sage haigestumine, emotsionaalsus, närvilisus, depressioon.
Raskekujulise puuduse korral võib tekkida lihasnõrkus, luude pehmenemine ehk osteomalaatsia, luude hõrenemine ehk osteoporoos, luumurrud, kukkumised, lastel on tüüpiliseks sümptomiks rahhiit.

Risk D-vitamiini puuduseks tõuseb:
Vanemaealistel inimestel; inimestel kellel lapsest saati D vitamiiniga probleeme on olnud, ülekaalulistel; tumedanahalistel; inimestel kes ei tarbi kala ja piimatooteid või ei liigu piisavalt palju väljas, et päikest saada; rasedatel ja imetavatel emadel; Krooniliste haigustega inimestel (nt Crohni tõbi, tsüstiline fibroos jm) võib D-vitamiini omastamine olla häiritud.

D-vitamiini puudus on seotud mitme tõsise haigusega: osteoporoos, osteomalaatsia ehk luude pehmenemine, polüskleroos, südamehaigused, tüsistunud rasedus, diabeet, depressioon, insuldid, autoimmuunsed haigused, gripp, erinevad kasvajad, nakkushaigused, Alzheimeri tõbi, ülekaalulisus, suurem suremus jne.

Kui sa oled huvitatud ka lihtsalt sellest, et su hambad ja luud on korras, pead hoolitsema, et su kehas on piisavalt D-vitamiini.

Kuidas D-vitamiini test töötab?
D-vitamiin on rasvlahustuv sekosteroid, mis soodustab kaltsiumi, raua, magneesiumi, fosfaadi ja tsingi imendumist soolestikust. D-vitamiin transporditakse maksa, kus see ainevahetuse käigus muudetakse 25-hüdroksü-D-vitamiiniks. Meditsiinis kasutatakse 25-hüdroksü-D-vitamiini määramist veres D-vitamiini kontsentratsiooni määramiseks organismis. MyCare Vitamin D test ongi immunokromatograafiline kiirtest 25-OH D-vitamiini üldkontsentratsiooni määramiseks inimese täisveres. Testi piirväärtus on 30 ng/ml ±4 ng/ml

Mida ma pean tegema, kui olen testi tulemuse teada saanud?
Kui sinu D-vitamiini väärtus on piisav (nähtavale ilmus vaid üks joon), ei ole vaja midagi teha.
Kui sinu testi tulemuseks on kaks triipu, siis see näitab D-vitamiini puudust. D-vitamiini puuduse ravi hõlmab suuremas koguses D-vitamiini manustamist toidu ja lisanditega. Enne otsustamist pea nõu arstiga.

Kui täpne on D-vitamiini kiirtest?
Hindamisel saadi testi täpsuseks alla 30 ng/ml väärtuste korral 100% ja 30 ng/ml ületavate väärtuste korral 93,33%. See tähendab, et kui D-vitamiini tase on väga madal, on testi täiesti täpne.

Kas ka lapsele võib teha vitamiin D kiirtesti?
Seda kiirtesti on soovitatav teha lapsele alates 3. eluaastast.

 

Toode on kategoorias Kodused tervisetestid.