Helicobacter kiirtest (Gastriidi, maohaavandite/maovähi puhul)

Original price was: 20,00 €.Current price is: 14,90 €.14,90 /tk

Kiirtest Helicobacter pylori vastaste antikehade tuvastamiseks. See bakter on peasüüdlane kroonilise gastriidi tekkimisel, mis võib põhjustada haavandeid või vähki. Test tasub teha siis, kui sul on korduvad valud või ebamugavustunne ülakõhus või kõrvetised (refluks).

Helicobacter pylori levib käte, saastunud toidu ja vee jm kaudu ning seda bakterit võib esineda kuni 80% eestimaalastest. Helicobacter pylori, mis elab su mao või soolestiku epiteelis, võib esile kutsuda kroonilise gastriidi, mis võib põhjustada haavandeid või isegi vähki. Arvatakse, et 75% maovähi juhtumitest on põhjustatud Helicobacter pylori poolt. Kui selle bakteri olemasolu sinu organismis on tuvastatud, siis on arstil võimalik määrata sulle tõhus antibiootikumiravi.

Kas Helikobacter pylori antikehade tuvastamise test on sinu jaoks?

Jah, kui Sul on vähemalt üks neist sümptomitest:

  • valud mao piirkonnas (ülakõhu keskmises osas) – sageli on valu “näriv”;
  • valu, mis tugevneb või leeveneb paar tundi pärast söömist;
  • rõhumistunne ülakõhus, kõrvetised;
  • isutus, iiveldus, oksendamine;
  • pidev ebameeldiv maitse suus.

Helicobacter pylori infektsiooni tagajärjel tekkiv maohaavand piirab tõenäoliselt sinu elukvaliteeti. Sageli kipuvad inimesed enne diagnoosi teadasaamist ja ravi oma menüüd piirama, sest teatud toiduained põhjustavad tõsiseid vaevusi (nt grillitud toidud, vein, õlu, hapud toidud, süsihappegaasiga joogid, gaase põhjustavad toiduained nagu kapsas jm). Kui aga Helicobacter pylori diagnoos leiab kinnitust ja ravi on edukas, võib magu terveneda ja oma menüü piiramise vajadus kaduda.

Kuidas Helicobacter pylori vastaste antikehade tuvastamise kiirtest töötab? Kui oled nakatunud Helicobacter pyloriga, siis toodab sinu immuunsüsteem antikehi, mida väga tundlik PYLORI-Screen® kiirtest suudab tuvastada. Testi saad lihtsalt teha näpuotsaverest ja vastuse saad juba 10 minutiga.

Test on väga lihtne ja vastuse saad 10 minuti pärast. Loe kasutusjuhend enne testi tegemist hoolikalt läbi. Testikarbis oleva lantsetiga teed valutu torke nimetis- või keskmise sõrme küljele. Seejärel võtad pipetiga mõned tilgad verd, mille tilgutad testialuse vastavasse avasse. Peale seda lisad alusele 4 tilka spetsiaalset lahust ja 10 minuti pärast on vastus käes.

Kui test näitab, et sinu veres on Helicobacter pylori antikehad, siis pöördu palun perearsti poole. Kui vastus on negatiivne ehk antikehi ei tuvastatud, kuid vaevused kestavad edasi, mine palun samuti arsti vastuvõtule.

Kui täpne on PYLORI-Screen® test?
PYLORI-Screen® test on täpne ning valdkonna spetsialistid on seda kasutanud juba enam kui 10 aastat. Hindamisaruanded näitavad referentmeetodi kasutamise korral vähemalt 90% korrelatsiooni. Kuigi test on usaldusväärne, võib saada valepositiivseid või valenegatiivseid tulemusi (kui testi ei ole säilitatud õigesti, testi ei tehta õigesti vms).

Helicobacter kiirtesti kasutusjuhend

Toode on kategoorias Kodused tervisetestid.