7,40 740,00 /liiter

Laos

Bränd: Nurme

PÄRITOLU: India

Kirjeldus: värske, mündine, tugev.


Kasutamine aroomteraapias:
Piparmünt mõjub värskendavalt, stressivastaselt ning annab uut energiat. Kasuta seda ruumide lõhnastamiseks,  lõhnalambis või massaažiks, segades seda meelepärasesse baasõlisse. Pane tähele: kasuta piparmündi eeterlikku õli väikeses koguses, kuna õlis sisalduv mentool on tugevalt jahutava mõjuga.


Piparmünt aitab kõikide ägedate seedeelundite haiguste korral. See mõjub soodsalt mao, neerude ja sooletiku tegevusele. Oma antiseptilise toime tõttu lõdvestab mao ja soolestiku silelihaseid ja leevendab maovalu, puhitusi, kõhulahtisust, seedehäireid, halba hingeõhku, sapikive ja oksendamist.


Piparmünt on laialdaselt kasutatud ka hingamisteede vaevuste korral, peavalu ja külmetushaigustest tingitud sümptomite leevendamiseks, vereringe ergutamiseks ning mälu parandamiseks.

Kasutamine: sobib kasutamiseks lõhnalambis, massaažiks, ruumide lõhnastamiseks, kompressideks, inhalatsiooniks.

Rahvameditsiinis on nelki kasutatatud immuunsüsteemi tugevdamiseks, külmetushaigustest tulenevate sümptomite leevendamiseks ning haavade hoolduseks. Nelgil on võime mõjuda valuvastaselt, mistõttu võib seda kasutada hambavalu või kõhuvalu leevendamiseks, masseerides seda koos sobiva baasõliga valutavale piirkonnale.

Aroomiteraapias mõjub nelk tujutõstvalt, stimuleerib mõttetegevust ning toetab närvisüsteemi. Väga hea on nelki kasutada just äreval eluperioodil või paanikahoogude korral.

Nahahoolduses aitab leevendada ja ennetada vanadusilminguid, lisa seda näiteks paar tilka oma lõhnatule kreemile. Nelki kasutatakse ka putukatetõrjeks, suvel tilguta seda terrassimööbli servale või diffuuserisse ning see peletab tüütud putukad eemale.

Sobib kokku: mandariin, bergamott, kaneel.

Ohutus: Ära kasuta eeterlikke õlisid lahjendamata kujul. Rasedad ja väikelapsed võivad kasutada eeterlikke õlisid äärmise ettevaatlikkusega. Ära jäta eeterlikke õlisid lastele kättesaadavasse kohta.
Oluline märkus: Siin lehel edastatud info eeterlike õlide kohta pärineb avalikest allikatest ning on kasutamiseks õppeotstarbel. Müüja ei vastuta info õigsuse eest.

Kosmeetilise – ja toidukvaliteediga

NB! Kuigi nimetatud õli omab ka toidusertifikaati siis tulenevalt kosmeetikatoodete tootja vastutusest Nurme Looduskosmeetika OÜ õli kasutamiseks toidus infot ei jaga ja vastutust ei oma.
Kinnitame, et õli ei sisalda parabeene, keelatud konservante, värvaineid ega UV filtreid.

Toode on kategoorias Eeterlikud õlid.