Melatoniin, rahustavad teed jms

Melatoniin toob hea une

Kõik, kes on kunagi silmitsi seisnud uneprobleemidega, on tõenäoliselt kuulnud erinevatest rohtudest ja toidulisanditest, mis aitavad taastada normaalset unetsüklit. Toimeaine, mida nende koostises ikka ja jälle kohtame, on melatoniin.

Melatoniin on kehaomane hormoon, mille ülesanne on meie une-ärkveloleku rütmi reguleerimine. Seega on tegu ainega, mis mängib meie eludes väga olulist rolli.

Millal on vaja melatoniini lisaks tarbida?

Keha melatoniinitase hakkab tõusma õhtul, pimeduse saabudes, mistõttu kutsutakse seda tihti ka unehormooniks. Päeval on selle tase väga madal. Tihti on melatoniini vaja tarbida inimestel, kelle unerütmi mõjutavad mitmed välised tegurid.

Näiteks öösel või ebaregulaarsel ajal töötamine, tihti reisimine, stress, kõrgvererõhutõbi ja ka depressioon. Selliste unerütmi ja välja puhkamist segavate faktorite puhul ongi abi spetsiaalsetest toidulisanditest.

Melatoniini tabletid pinge ja stressi vastu

Pikatoimelised melatoniini tabletid on mõeldud kõigile, kel on probleeme unega – olgu selleks raskused magama jäämisega või öösel ärkamisega. Stressirikkal perioodil on igasugune abi väljapuhkamiseks teretulnud.

Melatoniini tabletid tagavad, et saaksite hästi magada, puhanuna ärgata ning taastada oma energiavarud.

Melatoniini sprei – kõige kiirem toime

Suukaudne melatoniini sprei on kiire imendumisega ning lühendab uninumiseks kuluvat aega. Vaid üks pihustus enne magamaminekut ning parem uni on garanteeritud.

Kiire toimega ja käepärast spreid on mugav kasutada pärast õhtutundidesse veninud tööpäeva või kiireks uinumiseks pärast kurnavat lennureisi.

Heaks alternatiiviks on naturaalsed ja rahustavad teed

Üks võimalus enda eest hoolitseda on tarbida looduslike koostisosi sisaldavaid taimeteesid.

Rahustav tee aitab taastada loomuliku rütmi ning lülitada end argimuredest ja päeval kogunenud pingetest välja.

Näiteks populaarne Bottega di Lungavita taimetee sisaldab 12 erinevat ravimtaime, mille eesmärk on loomuliku sünergia taastamine keha ja vaimu vahel.

Esmakaitse e-poest leiate raviteed, toidulisandid ja vitamiinikompleksid, et taastada oma unerütm ja eluenergia!