Kollageenipulbrid

Kollageenipulbrid elujõu ja tervise heaks

Mis on kollageenipulber? Veelgi enam – milline on parim kollageenipuber ja milleks seda kasutatakse? Neile küsimustele otsivad vastust inimesed, kes on juba teadlikud, et kollageen on kehas leiduv oluline valk, mis on väga vajalik nii nahale kui ka kogu tervise heaolu toetamiseks.

Esmakaitse e-poe valikus on Diet Foodi kvaliteetsed kollageenipulbrid, mis aitavad säilitada elujõudu ja tervist. Uurime aga lähemalt, miks võiks niisugust toidulisandit kasutada.

Mis on kollageen ja miks on see nii oluline?

Paraku aastate lisandudes inimorganismi tähtsaima valgu ehk kollageeni tase kehas väheneb tasapisi, kuid järjekindlalt.

Pärast 20. eluaastat kahaneb selle tase umbes 1% aastas ja see ei ilmne mitte ainult välimuses (kortsukesed, naha vananemine), vaid kogu keha heaolus ja tervises.

Mõistagi on abi tervislikest eluviisidest ja mitmekülgsest toitumisest, kuid keha saab toetada ka usaldusväärsete ja kvaliteetsete toidulisanditega, leides näiteks enda jaoks parim kollageen.

Kollageen on vajalik sideaine luudele, kõõlustele, liigestele ja toetab samas ka naha elujõulisust. Juustes ning küünteski leidub seda rohkesti.

Millist kollageeni valida?

Sageli uuritakse, et milline on just see parim kollageen? Millises vormis kollageeni võiks toidulisandina tarbida? Üheks heaks valikuks on hüdrolüüsitud veisekollageen, mida peetakse suurepäraseks kollageenvalgu allikaks, sest seda omastab keha kergesti.

See sobib füüsiliselt aktiivsele inimesele, kes tahab hoolitseda välimuse (juuste, naha, küünte, luude ja liigeste) ja kogu keha tervise eest. Kollageeni osakaal moodustab 30% kõikidest kehavalkudest ning lausa 70% naha valguhulgast. Seetõttu pole ime, et kollageeni on nimetatud ka tervise ja ilu võtmeks.

Kollageen toidus ehk meie igapäevamenüüs

Millised on kollageeni sisaldavad toiduained, mida saaksime igapäevaelus rohkem tarbida, et oma keha veelgi enam toetada? Alati on mõistlik teha tervislikke valikuid, mitte loota üksnes toidulisandite peale.

Kollageeni vähenemist kiirendab lisaks vanuse lisandumisele stress, alkoholi tarvitamine, ebapiisav uni ja mõned kroonilised haigused. Seega on ülioluline vaadata oma igapäevased harjumused üle, toituda tervislikult ja vitamiinirikkalt.

Kollageeni sisaldavad toidud on näiteks:

  • Liha
  • Muna
  • Mustikad
  • Soja
  • Kirsid

Vitamiinidest on oluline pakkuda kehale piisavalt magneesiumit, C- ja D-vitamiini.

Olgem terved ja pakkugem oma kehale vaid parimat!