Gluteenivabad pastad

Maitsvad gluteenivabad toidud Esmakaitsest

Gluteen on teraviljavalk, mis on kaasaegse inimese menüüs sageli ja üsna rohkes mahus esindatud. Paraku on aga meie hulgas järjest rohkem inimesi, kes ei tohi või ei soovi gluteeni sisaldavaid sööke tarbida, seega on igapäevane gluteenivaba toit ja selle saadavus nende tervise heaoluks üks tähtsamaid teemasid.

Paraku leidub gluteeni pea kõikjal ja seega võib gluteenivabade alternatiivsete toitude leidmine olla vahel keeruline. Samas soovib gluteenitalumatusega inimene (või lihtsalt see, kes gluteeni tarbida ei soovi), et tema toidulaud oleks samuti maitsev, rikkalik ja toitev.

On hea teada, et Esmakaitse e-poes on saadavad gluteenivabad nuudlid, mis asendavad edukalt tavapäraseid pastasid ja nuudleid, maitseelamuses sealjuures järeleandmisi tegemata.

Maitsev ja tervislik gluteenivaba pasta/nuudlid

Pasta on toit, millest on keeruline loobuda, seega on oluline leida tervislik ja maitsev alternatiiv. Siin pakutavad gluteenivabad pastad ja nuudlid on valmistatud riisist, glükomannaanist (kiudaine) või tatrast ja sobivad nii taimetoitlastele, veganitele kui ka gluteenitalumatusega inimestele.

Tervislikke ja maitsvaid valikuid!