Desinfitseerimisvahendid pindadele

Desinfitseerimisvahendid pindadele soetage Esmakaitse e-poest

Viiruste vältimiseks on haiguste hooajal oluline kanda maski ja hoolitseda kätehügieeni eest. Tihti aga kiputakse unustama, kui oluline on ka erinevate puutepindade puhtus – eriti just ühiskasutatavates ruumides.

Pindasid saab edukalt puhastada tavapärase märgkoristuse ja puhastusaine abil, kuid kindlamini hävinevad haigustekitajad siis, kui võtta kasutusele spetsiaalsed desinfitseerimisvahendid pindadele.

Milliseid puutepindasid peaks desinfitseerima?

Haiguste hooajal peaks pindade puhastamist tegema iga päev rutiinselt. Oluline on märgata, millised pindu puudutatakse väga tihti, iseäranis just sageli kasutatavates ruumides. Kui te ei tea, milliseid kohti on tarvis puhastada, siis jälgige mõnda aega, mida inimesed kõige rohkem katsuvad.

Tavaliselt vajavad puhastust järgmised alad ja esemed:

  • ukselingid
  • liftinupud
  • tualettruumi ja vannitoa pinnad
  • lülitid
  • käsipuud
  • toolide käsitoed
  • lauad
  • töötasapinnad

Selleks, et viiruse levikut tõhusalt takistada, tuleks pindasid puhastada võimalikult tihti. Avalikes ruumides peaks seda tegema mitte vähem kui iga 2–4 tunni tagant. Lisaks nimetatud pindadele vajavad tähelepanu ka uste servad ja muud ühiskasutuses olevad esemed.

Siiski ei tasu desinfitseerimisega liiale minna. Kuna õhus püsib viirus üsna vähe aega, ei ole õhu desinfitseerimine vajalik. Enamasti võivad desovahendite tähelepanuta jääda ka seinad ja lagi, sest nendega inimesed kokku ei puutu.

Mida desinfitseerimisvahendite puhul arvestada?

Koristus- ja desinfitseerimistöödel on mõistlik kasutada isikukaitsevahendeid – kaitsekindaid ja maski või respiraatorit.

Mugava pihustiga varustatud SURF DES-X desinfitseerimisvahend hävitab edukalt seened, viirused ja bakterid ning seda saab kasutada kõikidel pindadel, mis taluvad alkoholi. Vahendi toimeaine on 73,5% etanool.

Lugege enne kasutamist kindlasti toote kasutusjuhendit ja järgige ohutusnõudeid. Desinfitseerimisvahendid on äärmiselt tuleohtlikud ja mõjuvad ärritavalt silmadele ning hingamisteedele.

Käte desinfitseerimisvahendid hoiavad käed puhtana

Saastunud pindade kaudu levivad haigustekitajad ühelt inimeselt teisele üsna hõlpsasti. Pindade desinfitseerimine kodus, kontoris ja avalikes ruumides aitab tagada puhtuse ning turvatunde.