Desinfitseerimisvahendid kätele

Desinfitseerimisvahendid kätele Esmakaitse e-poest

Käte desinfitseerimisest on saanud osa meie igapäevaelust ja eriti just viiruste hooajal on käte puhtus väga oluline. Enamasti piisab haigustekitajate hävitamiseks korralikust seebi ja veega kätepesust, kuid mõnikord see võimalus puudub ja tekib vajadus käte desinfitseerimiseks.

Avalikes kohtades (näiteks teenindusasutused, söögikohad ja kauplused) leiame võimaluse käte antiseptikaks sageli juba sissepääsu lähedusest.

Lisaks soovitatamev soetada endale kaasas kandmiseks ka isiklik käte desinfitseerimisvahend ning eraldi vahend kodus või kontoris kohapeal kasutamiseks.

Käte desinfitseerimisvahend hävitab haigustekitajad

Desinfitseerimisvahendid vähendavad mikroobe tõhusalt ja kiiresti ning neid saab kasutada paljudes olukordades. Efektiivseks toimimiseks peab vahend sisaldama vähemalt 60% alkoholi.

Kuidas desinfitseerimisvahendit kasutada?

  • Kindlasti tuleb enne toote kasutamist lugeda kasutusjuhendit, kust leiate täpsema info koostisainete ja toimeaja kohta.
  • Kandke vahendit ühe käe peopesale (õige koguse saamiseks lugege etiketti).
  • Hõõruge käsi kokku.
  • Hõõruge vahendit üle käte ja sõrmede kõigi pindade, kuni käed on kuivanud. See peaks aega võtma umbes 20–30 sekundit.

Kuna desinfitseerimisvahend võib kahjustada nahka, muutes selle kuivaks, siis sisaldavad paljud kätele mõeldud antiseptikumid nahka taastavaid komponente, mis aitavad optimeerida naha niiskustaset ja säilitada normaalse mikrofloora.

Miks on käte puhtus nii oluline?

Kas teadsite, et inimene katsub oma nägu üsna sageli nõnda, et ise seda ei märkagi? Keskmiselt puudutatakse nägu 4–5 korda tunnis ja kui samal ajal ei ole käed puhtad, võivad haigustekitajad (viirused või bakterid) liikuda suu ja nina kaudu organismi. Haigustekitajad on väga vastupidavad ja võivad nahal elada mitmeid tunde.

Ruumide desinfitseerimine on oluline

Puhtuse hoidmine on eriti oluline just avalikes kohtades, kus on viibinud palju inimesi, kes on puudutanud erinevaid pindu. Paraku kõik neist ei ole isegi viirushaiguste hooajal käte hügieenis kuigi hoolikad.

Kõige turvalisem on avalikus kohas kanda maski ja hoida isiklik desinfitseerimisvahend käepärast (ning seda vajadusel kasutada), sest nii on tagatud topeltkaitse.

Peatage haigustekitajate võidukäik! Sobiva käte desinfitseerija taskusse, koju või kontorisse leiate meie e-poe valikust.