Beright Rauapuuduse kiirtest

Bränd: Beright

14,90 1,86 /tk

Laost otsas

Rauapuuduse kiirtest – testi ja ole kindel.

  • Kiirtesti tegemine on lihtne ja kiire
  • Tulemus 5 minutiga

Rauapuudusest tingitud aneemiat esineb laialdaselt igas vanuses lastel ja naistel, kuid peamiselt naistel, kellel on veel menstruatsioon (vähemalt 20% kannatab rauapuuduse käes).

Peamised tunnused on:

  • Kahvatus
  • Väsimustunne
  • Peavalud
  • Kiirem südametegevus
  • Õhupuudus treeningu ajal

Need võivad ilmuda järk-järgult ja võivad jääda märkamata.

EST Kasutusjuhend

KIRJELDUS

Rauapuudus tekib siis, kui veri ei sisalda piisavalt punaseid vereliblesid ja seega madal hemoglobiini tase, mis on peamine valk, mis osaleb hapniku transportimisel kogu kehas.

Hemoglobiini oluline komponent on raud.

Raua vähenemine, mis võib juhtuda raseduse, kasvu, ebapiisava rauatarbimise, ebapiisava imendumise või verekaotuse (menstruatsioon, ebanormaalsed verejooksud, haavandid jne) korral, avaldab tervisele tohutut mõju.

Madal ferritiin võib viidata ka hüpotüreoidismile, C-vitamiini puudusele või tsöliaakiale.

Mõnedel rahutute jalgade sündroomiga patsientidel täheldatakse madalat ferritiini taset, mis ei pruugi olla seotud aneemiaga, vaid võib-olla vähese rauavarude tõttu.

KUIDAS RAUAPUUDUSE TEST TÖÖTAB?

Ferritiin on valk ja raua esmane vorm, mida hoitakse rakkudes. Ebapiisav tulemus tähendab, et ferritiini kontsentratsioon veres on alla 30 ng/ml ja on võimalik rauapuudus.

MILLAL TESTI KASUTADA?

Rauapuuduse testi saab teha selliste sümptomite korral nagu kahvatus, väsimustunne, peavalud, kiirem südametegevus või õhupuudus treeningu ajal; peamiselt naistel, raseduse ajal või liigse verejooksu korral menstruatsiooni ajal.

Testi võib teha igal ajal ööpäevas, kuid seda ei tohi teha haiguse, ägedate põletike või põrna- või maksakahjustuse korral.

KAS TULEMUS VÕIB OLLA VALE?

Tulemused on täpsed seni, kuni juhiseid hoolikalt järgitakse.

Sellegipoolest võib tulemus olla vale, kui test saab enne testi tegemist märjaks või kui proovisüvendisse väljastatud vere kogus ei ole piisav.

Karbis olev kapillaartilguti võimaldab veenduda, et kogutud veremaht on õige.

Lisaks on asjaomaste immunoloogiliste põhimõtete tõttu harvadel juhtudel võimalus saada valesid tulemusi. Konsultatsioon arstiga on alati soovitatav.

KUI MA LOEN TULEMUST 10 MINUTI PÄRAST, KAS TULEMUS ON USALDUSVÄÄRNE?

Ei. Tulemust tuleks lugeda 5 minutit pärast puhvri lisamist. 10 minuti pärast pole tulemus usaldusväärne.

MIDA PEAN TEGEMA, KUI TULEMUS ON EBAPIISAV?

Kui tulemus on ebapiisav, tähendab see, et ferritiini tase on normist madalam (30 ng/ml) ja peate konsulteerima arstiga ja näitama talle testi tulemust.

Seejärel otsustab arst, kas tuleks teha täiendav analüüs.

MIDA PEAN TEGEMA, KUI TULEMUS ON PIISAV?

Kui tulemus on normaalne, tähendab see, et ferritiini tase on kõrgem kui 30ng/ml ja jääb normi piiridesse. Kui aga sümptomid püsivad, on soovitatav pöörduda arsti poole.

Toode on kategoorias Kodused tervisetestid.